جست و جو در محصولات

لوفینو

استایل چیست؟

به احتمال زیاد وقتی کلمه استایل را می شنوید اولین چیزی که به ذهنتان می رسد مد و فشن است. ولی کلمه استایل خیلی فراتر از مد و فشن است. در این مقاله تلاش داریم ابتدا کامل در مورد کلمه استایل صحبت کنیم و در ادامه ویژگی ها و دلایلی که باید استایل را بشناسیم صحبت خواهیم کرد.

 

معنی استایل

اول از همه با معنی استایل شروع می کنیم. کلمه سبک برای بیان استایل شاید مناسب ترین واژه فارسی باشد. استایل شامل تمام کارهایی که انجام می دهیم، حرف های مشخصی که می زنیم و در کل اشاره به هر کار فیزیکی و خارجی که انجام می دهیم و نشان گر ما و شخصیت ماست، دارد.

استایل شامل دکوراسیون منزل و محل کار، اکسسوری ها، نوع صحبت کردن، نوع لباس پوشیدن، طریقه راه رفتن و صحبت کردن می شود. به همین دلیل استایل می تواند به صورت کامل بیان گر اندیشه ها، احساسات و علاقمندی های ما باشد.

خیلی از افراد فکر می کنند توجه به استایل و داشتن مشاور استایل یا استایلیست صرفا برای این است که افراد صرفا به روز باشند و از مدهای روز اطلاع پیدا کنند. ولی این تصویر کاملا غلطی است. وقتی کسی برای خود یک استایل مشخص درست می کند، هدفش این است با ظاهرش خود و درونیاتش را به ما معرفی کند.

 

چرا باید برای خودمان استایل داشته باشیم

طبق تحقیقات انجام شده 80 درصد دید افراد نسبت به شما در همان نگاه اول شکل می گیرد. اگر کمی در زندگیمان دقت کنیم می بینیم که ما هم نسبت به افرادی که می بینیم همین احساس را داریم. در هنگام آشنایی با یک فرد جدید قبل از اینکه با او صحبت کنیم و او را بشناسیم در دهنمان شخصیت او را حدس می زنیم. به او احساس مثبت یا منفی پیدا می کنیم.

این همان حرفی است که در مورد استایل زدیم. استایل شماست که در مرحله اول قبل از اینکه کسی شما را بشناسد، شما را برای دیگران تعریف می کند. علاوه بر این شما با اکثر کسانی که در جامعه ارتباط دارید هیچ صحبتی نخواهید داشت. افراد در مترو، اتوبوس، کوچه و خیابان، بسیاری از افرادی که با هم در یک شرکت کار می کنید و یا در یک دانشگاه هستید. شما را بر اساس استایلتان می شناسند.

اگر شما در انتخاب استایل خود دقت داشته باشید، در مورد آن تحقیق کنید و بتوانید پوششی را انتخاب کنید که بیشتر از همه نشان دهنده شما باشد، دیگران راحت تر شما را می شناسند و با شما ارتباط برقرار می کنند.

یکی دیگر از ویژگی های داشتن استایل مشخص، ایجاد کردن یک برند شخص و کسب اعتبار برای خودتان است. یکی از ویژگی های اصلی آدمی برای حضور در جامعه داشتن اعتبار است. داشتن استایل مناسب به شما کمک می کند بتوانید برای خود اعتبار خودتان را حفظ کنید. یادتان باشد جبران خدشه های وارد شده به اعتبار بسیار کار دشواری است.

 

انواع استایل

به دلیل اینکه نوع پوشش بهترین و راحت ترین راه نشان دادن استایل است می توانید با ست های مناسب برای خود استایل مشخصی طراحی و انتخاب کنید. یکی از ویژگی های اصلی استایل این است که یک یا چند ویژگی مشخص داشته باشد. در دنیای مد، فشن و پوشاک بر اساس یک هدف و چند ویژگی استایل های مشخصی طراحی شده. شما می توانید از بین این استایل ها یک استایل را انتخاب کنید یا حتی بر اساس ویژگی های خودتان چند استایل را با هم ترکیب و استایل خودتان را بسازید.

استایل مینیمال، استایل کژوال، استایل کلاسیک، استایل ماکسیمال، استایل ویمسیکال، استایل دانشجویی (کالج)، استایل اگزوتیک، استایل بوهو ، استایل تامبوی، استایل آوانگارد، استایل وینتیج، استایل رترو، استایل گوتیک، استایل هنری، استایل ورزشی ( اسپورت)، استایل هیپ هاپ، استایل راکر، استایل پانک و استایل کابوی از استایل های مطرح و معروف به شمار می روند.

 

چگونه باید برای خود استایل انتخاب کنیم؟

اول از همه باید شناخت کافی از خودتان داشته باشید. همانطور که گفتیم استایل شما نشان دهنده ویژگی های اصلی شخصیت شماست. برای همین باید ببینید چه ویژگی هایی دارید و چه پوشش و استایلی می تواند این ویژگی ها را نشان دهد. به طور مثال اگر فرد آرام و درون گرایی هستید استایل مینیمال می تواند انتخاب خوبی باشد و یا اگر خیلی اهل جنب و جوش و فعالیت های اجتماعی هستید استایل کژوال می تواند برای شما مناسب باشد.
در مرحله بعدی باید شناخت کافی از انواع استایل ها، ویژگی لباس ها، ویژگی رنگ ها و مواردی از این دست داشته باشید. همچنین بهتر است ست های مختلف را نگاه کنید و ببینید چه ست هایی برای شما جذابیت دارد و بیشتر به شخصیت شما می خورد.
در این مرحله باید یک ویژگی اصلی و هدف برای استایلتان انتخاب کنید. مهمترین نکته درباره داشتن یک استایل درست و مشخص این است که باید این ویژگی هم در تمام ست هایی که می پوشید وجود داشته باشد و هم کاملا یونیک و مشخص باشد. به طوری که افراد مختلف شما را با آن ویژگی بشناسند. این ویژگی می تواند یک ترکیب رنگ خاص و یا یک اکسسوری باشد. به عبارت دیگر باید یک امضای مشخص برای استایلتان انتخاب کنید. امضایی که تبدیل به برند شما می شود.
 در مرحله آخر باید بر اساس استایلی که برای خود انتخاب کردید آیتم های مختلفی که ست های مختلف را تشکیل می دهد تهیه کنید. یادتان باشد که داشتن استایل مشخص به این معنی نیست که فقط یک ست خاص بپوشید به این معنی است که شما بتوانید صدها ست مختلف بر اساس استایل بپوشید.


استفاده از کمد کپسولی

یکی از راه هایی که می توانید استایل خودتون رو حفظ کنید و همچنین ایده های زیادی برای ست کردن لباس ها برای استایلتان داشته باشید، استفاده از کمد کپسولی است. در پست مربوط به کمد کپسولی توضیحات کاملی در مورد استفاده و فواید کمد کپسولی داده ایم. بهتر است حتما سری به این صفحه بزنید و از این روش برای ساخت ست های مورد نظرتان کمک بگیرید.

در آخر باید یاداوری کنیم که درست کردن استایل در عین راحتی یک کار بسیار دقیق است که برای آن باید اطلاعات کافی داشته باشید. در این مطلب صرفا مطالب مقدماتی گفته شد است برای همین توصیه می کنیم باقی مطالب مربوط به استایل را نیز دنبال کنید.